Informační brožura pro rodiče

Když zemře miminko

IMG_9549

Tento materiál vznikl za účelem poskytnutí informací rodičům, kteří se právě dozvěděli, že jejich nenarozené dítě zemřelo, pro rodiče, jejichž dítěti byla v těhotenství diagnostikována život limitující vada či nemoc, a zvažují, co dále a také pro ty rodiče, jejichž děťátko v nedávné době v období kolem porodu zemřelo. Obsahuje například informace o praktických a úředních věcech, které musí rodiče řešit, informace o emocionálních a fyzických reakcích na úmrtí dítěte, informace o tom, jak probíhá vyvolání porodu, co si s sebou vzít do nemocnice, jaké jsou možnosti tlumení fyzické bolesti, jak zastavit tvorbu mateřského mléka nebo jak a kde mateřské mléko darovat. Součástí brožury jsou také kontakty pro rodiče hledající pomoc.

Ačkoliv je určena primárně pro rodiče, užitečné informace v ní najdou také pracovníci, kteří s rodiči přichází do kontaktu (zdravotníci, pohřební služba, úředníci a další).

Brožuru je možné stáhnout zde ve formátu pdf. Jedná se o druhé doplněné a rozšířené vydání, které je oproti původní verzi z roku 2017 o poznání obsáhlejší. Vydal ji Nadační fond Klíček, tisk byl finančně podpořen v rámci projektu Unie porodních asistentek Začít znovu.

Můžete si ji stáhnout v elektronické podobě, vytisknout, nebo si o její zaslání požádat, výtisky rádi na vyžádání zašleme.

Brožura je součástí každého vzpomínkového balíčku.

IMG_5030