Co je perinatální hospic?

Perinatální hospic není místo, ale filozofie péče zaměřená na rodinu, která očekává narození děťátka, jemuž byla diagnostikována život limitující nemoc, a očekává se, že bude žít pouze krátce. Úkolem poskytovatelů perinatální hospicové péče je podpořit rodinu, která se nachází ve velmi těžké životní situaci, poskytnout potřebné informace a podporu, aby mohli rodiče děťátko přivítat do rodiny podle svých představ a potřeb a aby se s ním, když přijde čas, mohli také podle svých představ rozloučit. Součástí perinatální hospicové péče je také péče o pohodlí miminka, paliativní péče, která v případě potřeby zajistí tišení bolesti a léčbu nepříjemných symptomů onemocnění.

Poskytovateli perinatální hospicové péče mohou být gynekologové, porodníci, porodní asistentky, dětské sestry, genetici, neonatologové a pediatři, psychologové, sociální pracovníci a další.

Doufáme, že jednou bude perinatální hospicová a paliativní péče součástí běžné péče o těhotnou ženu a bude tak dostupná všem rodičům, jejichž děťátku je prenatálně diagnostikovaná život limitující nemoc.

Perinatální hospic je spíše než fyzické místo či budova místo v srdcích těch, kteří o rodinu a nemocné miminko pečují.

Články:

Hospic v děloze – hospicová péče před narozením

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s