Projekt Andělský fotograf

tančící labuťProjekt Andělský fotograf sdružuje fotografy, kteří dobrovolně pomáhají rodinám, jejichž nenarozené děťátko má závažnou prenatální diagnózu a očekává se, že bude žít jen velmi krátce. Pomáhají rodičům zachytit okamžiky života děťátka, setkání a loučení. Andělští fotografové pomáhají také tehdy, když miminko náhle zemře před porodem, během něj či krátce po něm. Pomohou rodině vytvořit vzpomínky, které jsou velmi důležité a pomáhají rodičům v následujících týdnech, měsících a letech po úmrtí miminka se s touto tragickou ztrátou vyrovnávat.

Andělští fotografové pracují zdarma v místě svého působiště. Někteří fotografové za Vámi mohou přijet i do vzdálenějších oblastí za cenu dopravy. Na této možnosti se s nimi můžete domluvit.

Andělští fotografové pracují na základě individuální dohody s rodinou. Kontaktovat je můžete skrze níže uvedené kontaktní údaje. Fotografové, kteří nemají webové stránky se svým portfoliem Vám ukázky své práce na žádost zašlou.

Další službou, kterou někteří Andělští fotografové nabízejí je retušování fotografií, které pořídili sami rodiče či zdravotníci. Podle Vašeho přání Vám mohou fotografie zdarma upravit. Seznam fotografů nabízejících tuto pomoc naleznete také níže.

Pokud si vyžádáte službu Andělského fotografa a budete mít zájem, aby za Vámi přijel fotit do zdravotnického zařízení, domluvte se prosím se zdravotnickým zařízením na přítomnosti fotografa předem, informujte zdravotníky, kdy fotograf přijde, jak dlouho předpokládáte, že s Vámi bude pracovat a co vše bude fotit. Informujte zdravotnické zařízení, že se jedná o dobrovolnou činnost, nikoli o výdělečnou. Domluvte se s personálem, zda je smí fotograf také fotit, či zda si to nepřejí a svého Andělského fotografa o tom informujte.

Někteří fotografové Vám mohou nabídnout dlouhodobou spolupráci a tvorbu fotografického dokumentu o Vaší rodině. Mohou Vám také nabídnout možnost, že budou Vaše fotografie v budoucnu zveřejněny, například na některé výstavě. Iniciativa Perinatální hospic.cz tuto činnost velmi vítá. Domníváme se, že zvyšování povědomí o tabuizovaném tématu úmrtí miminka by mohlo velmi pomoci zlepšit péči o rodiny v této těžké životní situaci. Záleží pouze na Vás, zda si budete přát tuto možnost využít. Pokud si budete přát zveřejnění fotografií, svůj souhlas prosím s fotografem písemně zdokumentujte. Využití služeb Andělského fotografa Vás nezavazuje k poskytnutí souhlasu se zveřejněním fotografií. Toto rozhodnuté je pouze na Vás.

Pokud se Vy sami rozhodnete fotografie pořízené Andělským fotografem zveřejnit, respektujte vždy prosím autorství fotografa. Děkujeme.

Budeme moc rádi, když nám napíšete svoji zkušenost se spoluprací s Andělským fotografem. Věříme, že Vám Andělští fotografové pomohou vytvořit velmi cenné vzpomínky na Vaše děťátko a že Vám tato služba bude ve Vaší nevyslovitelně těžké životní situaci pomocí.

Vaše zkušenosti, otázky či jakékoliv komentáře posílejte prosím na lenka@pazdera.co.uk, Lenka Pazdera, porodní asistentka, koordinátorka projektu.

Seznam Andělských fotografů

Seznam Andělských fotografů – retušérů

 

Dotek světla

Rádi bychom Vám také představili krásný projekt jménem Dotek světla. Nabízí zdarma focení nedonošených dětí a focení hendikepovaných dětí do 15 let. Více o Doteku světla se můžete dozvědět zde:
www.dotek-svetla.cz/nabidka-fotografovani

http://www.facebook.com/pages/Dotek-sv%C4%9Btla/196841403662077?ref=ts

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s